mobiregface

 

W dniu 28.05.2015 odbyła się wycieczka dla absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej Ist. Im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Uczniowie odwiedzili Wrocławską Filharmonię oraz Zoo Wrocławskie.


plakat zaproszenie2


WIOSENNY KONCERT PROMOCYJNY 1


XI Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA: Kalisz 14.V.2015r.

Pyza2


Szkolny Konkurs Zespołów Instrumentalnych: 13.V.2015r.

13 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Zespołów Instrumentalnych przygotowany przez panie Aleksandrę Światłowską i Iwonę Gorgol. Jury w składzie: Piotr Kmieciak, Henryk Kranc oraz Łukasz Chmura wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce (zespół z klasy mgr Iwony Gorgol)

 • Oliwia Dembińska
 • Weronika Dziamara
 • Marta Michalska

II miejsce (zespół z klasy mgr Radosława Darula)

 • Wiktoria Waliszek
 • Maciej Biskup
 • Filip Dusza
 • Kacper Kucharski

III miejsce (zespół z klasy mgr Łukasza Chmury)

 • Lena Wszendybył
 • Natalia Korzepa
 • Arkadiusz Sztylka
 • Marcin Adamczewski

Wyróżnienie (zespół z klasy mgr Aleksandry Światłowskiej)

 • Maria Michalak
 • Julia Gadomska
 • Arkadiusz Sztylka
 • Marcin Adamczewski

Wyróżnienie (zespół mgr Zuzanny Borowieckiej)

 • Patrycja Frątczak
 • Jarosław Malik

Wyróżnienie dla najmłodszych uczestników (zespół mgr Pawła Siwińskiego)

 • Emil Kubiak
 • Wiktor Misiek


koncert nauczycieli plakat2


VI Wielkanocny Koncert dla Osób Niepełnosprawnych: MDK w Turku 29.IV.2015r.


Wycieczka pierwszoklasistów do Kalisza: 28.IV.2015r.

Dnia 28.04.2015 klasa pierwsza (cykl 6-lelni) wyjechała na wycieczkę do kaliskiego TEATRU na spektakl "Diabełek Pawełek". Bogate w treści i pełne ruchu, świateł i muzyki przedstawienie  bardzo podobało się naszym najmłodszym. Radość dzieci udało nam się uwiecznić pamiątkową fotografią z tytułowym bohaterem. W drodze powrotnej nie odbyło się bez posiłku i wspólnej zabawy w pobliskim McDonald. Organizatorem wycieczki była E.Kmieciak , której w opiece nad dziećmi towarzyszyła M.Figaj.


II Regionalne Konfrontacje Duetów Instrumentalnych Szkół Muzycznych I Stopnia: Brzeziny 22.IV.2015r.

 01

02 

 03


 Koncert w PSM I i II stopnia w Koninie: 20.IV.2015r.

turcywkoninie

 


 VI Łódzkie Spotkania Dzieci Suzuki: 11-12.IV.2015r.

W warsztatach Suzuki zorganizowanych przez Iwonę Blachę i Annę Ćwiklińską uczestniczyło troje naszych uczniów: Amelia Perlińska i Bartosz Dziamara z klasy wiolonczeli Iwony Gorgol oraz Aniela Szewczyńska z klasy skrzypiec Pawła Kulczyckiego. Poza zajęciami grupowymi uczniowie wzięli udział w lekcjach tanecznych i zajęciach plastycznych. Również rodzice zostali zaangażowani do czynnego uczestnictwa w wiolonczelowych zajęciach grupowych i wykazali się ogromnym talentem wokalno-ruchowym.

Piękna , słoneczna pogoda oraz wesoły nastrój panujący na warsztatach był sporym zastrzykiem dla naszych uczniów do dalszej nauki gry na skrzypcach i wiolonczeli.


 „Wiosenny koncert” w Kaliszu: 09.IV.2015r.

Uczniowi e klasy wiolonczeli: Amelia Perlińska, Adrianna Chrzęściewska, Oliwia Dembińska oraz Ignacy Jurek (uczeń SOA) wzięli udział w „Wiosennym koncercie” organizowanym przez Muzyczną Akademię Smyka pana Pawła Kulczyckiego. Koncert odbył się na Dużej Scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Na początku wysłuchaliśmy występów solowych a na zakończenie koncertu skrzypkowie i wiolonczeliści wspólnie wykonali dwa utwory. Młodym artystom akompaniowały pani Anna Bąk oraz Marta Michalska.


Warsztaty kameralne "Muzykowanie
zespołowe w szkole muzycznej": Gniezno 31.III.2015r.


 Koncert półroczny: 9.II.2015r.

koncert wywiadowka


13. Wielkopolski Turniej Muzyczny: Koło 30.I.2015r.

Po raz 13 uczniowie szkół muzycznych I stopnia z województwa wielkopolskiego zmierzyli się w konkursie muzycznym, organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Kole, Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Jury w składzie: prof. Antoni Wierzbiński, dr Sławomir Cichor oraz dr Eneasz Kubit – wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi po wysłuchaniu 50 wykonawców postanowiło przyznać nagrody również uczniom naszej szkoły:

III nagrodę w kategorii zespół kameralny otrzymał Kwartet saksofonowy przygotowany przez pana Łukasza Chmurę w składzie: Lena Wszendybył, Natalia Korzepa, Marcin Adamczewski, Arkadiusz Sztylka.

Wyróżnienie w kategorii instrumentów dętych otrzymał Mateusz Kosowski z klasy klarnetu pana Mariusza Walkiewicza, któremu akompaniowała pani Aleksandra Światłowska.

Scan III   Scan8

 


  Koncert półroczny uczniów klasy skrzypiec Iriny Olas: 30.I.2015r.

20150202 152624


 Zabawa choinkowa: 2 lutego 2015r. 

choinka muzyczna


Wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie: 13.I.2015r.


I Zimowe Warsztaty Dzieci Suzuki w Uniejowie: 6-8 lutego 2015r.

W dniach 6 – 8 lutego 2015 roku odbyły się w Uniejowie I Zimowe Warsztaty Dzieci Suzuki. Warsztaty te zorganizowane były dla dzieci uczących się grać na skrzypcach, flecie oraz wiolonczeli Metodą Suzuki. Był to bardzo intensywny weekend wypełniony zajęciami grupowymi, lekcjami indywidualnymi, tańcem, rytmiką, muzyką folkową oraz bluesem. Zajęcia prowadzili nauczyciele uczący Metodą Suzuki a gościem honorowym grupy fletów była trenerka z Finlandii pani Marja – Leena Mäkilä. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wykonując utwory solowe z towarzyszeniem akompaniamentu na czterech koncertach solowych. Dzięki życzliwości władz miasta Uniejów, każdy uczestnik warsztatów mógł spędzić wolny czas na Termach Uniejowskich. Warsztaty odbyły się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury a koncert finałowy na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich gdzie każda z grup zaprezentowała program nad którym pracowała przez piątek i sobotę. Czas spędzony w Uniejowie był czasem wyjątkowym, pełnym radości , rozmów o nauczaniu, wyjątkowych pomysłów, które zainspirowały nauczycieli w dalszym nauczaniu.


KONCERT KLASY AKORDEONU RADOSŁAWA DARULA

16 grudnia 2014r.

klasa akordeonu


 koledy 2014


Koncert Mikołajkowy uczniów klasy skrzypiec Iriny Olas: 05.XII.2014r.


Koncert z Okazji Narodowego Święta Niepodległości 10.11.2014 Hala Widowiskowo - Sportowa

Na tegorocznym Miejskim Koncercie Niepodległościowym 10.11.14  z Prezentacją Zakazanych Piosenek z okresu 2 Wojny Światowej wystąpił także Zespól wokalno-instrumentalny naszej szkoły pod kierownictwem artystycznym Elżbiety Kmieciak. Młodym artystom towarzyszyła, w oryginalnych mundurach żołnierzy wermachtu, ekipa Roberta Stolarka. Nie zabrakło też prawdziwych wystrzałów oraz pisku i krzyku uciekających "Dzieci ówczesnej Warszawy "przed przeganiającymi ich hitlerowcami.  W październiku b.r. "nasze warszawskie dzieci" kilkakrotnie wtopiły sie ze swoim Zakazanym Repertuarem w ruch uliczny centrum Turku oddając klimat tamtych lat i wzbudzając wśród przechodniów wiele wzruszeń i emocji miedzy innymi podczas Instalacji Edukacyjnej"1938-45 Historia Prawdziwa" organizowanej przez fundację Przystań. Wówczas to na konto Szkolnego Zespołu dotarło wiele, pełnych uznania, komentarzy internetowych m.in. na portalu „Tureknetpl" WIELKIE PODZIEKOWANIA DLA DZIECI ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ-ICH WYSTĘP,  REALISTYCZNE KREACJE TO BYŁO NAJBARDZIEJ PRZESZYWAJĄCE" .Warto dodać iż, mimo dużej różnicy wieku wśród członków zespołu(od5 do16 lat) udało sie stworzyć zgraną, ambitną i pełną mobilizacji grupę. A oto jej skład: INSTRUMENTALIŚCI: akordeon - M. Zieliński(naucz. P. Siwiński), skrzypce - A. Szewczyńska i K. Michalak(naucz. P. Kulczycki), saksofon - M. Adamczewski(naucz.Ł.Chmura). WOKALIŚCI:  M. Małecka, M. Michalak, A. Kubiak, J. Jałkiewicz, Sz. Nowak, M. Wojdak, N. Grabara, N. Bartczak, A. Walkowska, J. Gajewski, J. Bukowska, J. Borowska, bracia Michał i Mikołaj Zielińscy oraz najmłodszy Kubuś Kmieciak.
ORGANIZACJA TEGOROCZNEGO CYKLU  PREZENTACJI ZAKAZANYCH PIOSENEK w ramach obchodów 35-LECIA PSM w Turku - dyr. M. Janicka i E. Kmieciak.  

 


 "Instalacja edukacyjna : 1938 - 1945 Historia prawdziwa" przygotowanie zespołu wokalno - instrumentalnego p. Elżbieta Kmieciak


psm 2


Uczennice naszej szkoły laureatkami Wielkopolskiego Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Andrzeja Panufnika: Konin 27.X.2014r.

27 października w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Koninie odbył się Wielkopolski Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Andrzeja Panufnika. Patronatem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej Region Wielkopolski a nagrody ufundowało Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz  Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Udział uczennic naszej szkoły w konkursie zakończył się ogromnym sukcesem:

I miejsce – Marta Michalska

III miejsce – Oliwia Dembińska

Przygotowaniem laureatek do konkursu kierowała p. dyrektor Marta Janicka.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Silvia0003  Silvia0004   Silvia0005

 


Multi Art Festival w Kaliszu: 04.X.2014 r.multiartfestivalu

Nasi uczniowie: Konstancja Giersz, Kalina Zielińska, Kacper Michalak i Aniela Szewczyńska wystąpili w czasie festiwalu odbywającym się w Kaliszu. Wzięli udział w mini-koncercie wraz z Muzyczną Akademią Smyka, odbywającym się w Foyer Teatru im. Bogusławskiego. Dzieci wspólnie utworzyły 18-osobową, skrzypcową orkiestrę i zagrały m. in. Wariacje Twinkle, Menueta J. S. Bacha oraz piosenkę ludową Hej, bystra woda. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami, zachęcając do zagrania utworu na bis. Zespół poprowadził nauczyciel klasy skrzypiec naszej szkoły - Paweł Kulczycki.

Atrakcją poprzedzającą koncert były warsztaty plastyczne MultiArtek – Tworzyć – Przetworzyć, w których nasi uczniowie wzięli również czynny udział. 


Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki: 01.X.2014 r.

1 października w auli Liceum Ogólnokształcącego odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Współorganizatorami koncertu była Szkoła Muzyczna II stopnia Henryka Kranca w Turku oraz Turkowskie Towarzystwo Muzyczne. Na koncercie wystąpił wokalista Stanisław Kierner, któremu akompaniowała absolwentka naszej szkoły Aleksandra Zagozda.

W dalszej części koncertu swoje umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice Szkoły Muzycznej II stopnia w Turku w klasie śpiewu Stanisława Kiernera - Agnieszka Dopieralska i Małgorzata Pękacz – również absolwentki naszej szkoły.

Koncertem tym zainaugurowano obchody 35 – lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku.


Koncert na Festynie przy Parafii NSPJ w Turku: 17.09.2014 r.

17 września 2014 r w czasie dorocznego Festynu Rodzinnego odbył się koncert na którym zaprezentowali się uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły:

Julia Kasprzyk kl. I, fortepian

Zespół fletowy pod kierownictwem Zuzanny Borowieckiej

Zespół wiolonczelowy pod kierownictwem Iwony Gorgol, akomp. Marta Michalska

Weronika Nowatorska kl. I, fortepian

Duet saksofonowy: Arkadiusz Sztylka kl. III, Marcin Adamczewski kl.II

Duet skrzypcowy: Julia Borowska kl. V, nauczyciel Irina Olas

Mateusz Kosowski kl.III, klarnet, akomp. Aleksandra Światłowska

Marta Michalska kl. III, fortepian

Zespół skrzypcowy pod kierownictwem Pawła Kulczyckiego, akomp. Iwona Gorgol


psm MDMrgb 2


 Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015

w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Turku

odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 17.00, w auli Liceum Ogólnokształcącego.

Zapraszamy.

Uczniowie klas pierwszych proszeni są o przybycie wraz z Rodzicami. 


 

 office365  bipCopyright © 2014 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego . Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.