mobiregface

 

1 czerwca, w Dniu Dziecka, odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia „pierwszaków”. Na początku obie grupy pierwszoklasistów (z cyklu sześcioletniego i cyklu czteroletniego) wykonały wspólnie „Piosenkę o Gamie”. Następnie licznie zgromadzona publiczność była świadkiem występów indywidualnych. Ponieważ całość przebiegała pod hasłem „Mój pierwszy koncert”, każdy z uczniów musiał sam zapowiedzieć swój występ i zagrać na swoim instrumencie wybrany przez siebie utwór. Publiczność nagradzała wszystkie występy gromkimi brawami. Po występach artystycznych przyszedł czas na przyjęcie „pierwszaków” do grona uczniów szkoły. Pani Dyrektor Marta Janicka dokonała ceremonii pasowania na ucznia. Każdy pierwszoklasista otrzymał ponadto Certyfikat pasowania na ucznia oraz pamiątkowy kubek z logo szkoły. Publiczność i w tym momencie nie szczędziła braw. Koordynacją całości przedsięwzięcia zajęły się Panie: Elżbieta Kmieciak i Marta Janicka. Organizatorki składają serdeczne podziękowania Rodzicom za tak liczne przybycie oraz nauczycielom – instrumentalistom za przygotowanie uczniów do występu.

slubowanie2016


koncert31052016


22.05 plakat small


psm201605


rekrutacjapsm2016


W dniu 20 kwietnia odbyła się wycieczka dla uczniów kończących Państwową Szkołę Muzyczną Ist. Im Witolda Lutosławskiego w Turku. Uczniowie zwiedzili muzeum im. Fryderyka Chopina, oraz uczestniczyli w przedstawieniu „Sen nocy letniej” w Operze Narodowej.


I i III miejsce dla naszych uczniów na Konkursie Wiolonczelowym w Zduńskiej Woli, 23.IV.2016r.

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie Ignacy Jurek i Bartosz Dziamara z klasy wiolonczeli Iwony Gorgol zdobyli I i III miejsce na VIII Regionalnym Konkursie Młodego Wiolonczelisty w Zduńskiej Woli.


Wspólny koncert uczniów klas wiolonczeli ze Szkół Muzycznych z Turku, Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego w PSM w Kaliszu, 21.IV.2016r.


Budzik Muzyczny w Turku

Fundacja Rodziny Wiłkomirskich zaprasza w niedzielę, 10 kwietnia, na 12.30, na koncert z cyklu „Budzik Muzyczny przedstawia…”. Tym razem muzyczne spotkanie, które odbędzie się w Muzeum Miasta Turku, jest dedykowane Kazimierzowi Wiłkomirskiemu.koncert rodzinny

Budzik Muzyczny przedstawia Rodzinę Wiłkomirskich” – to koncertowy cykl, który łączy w sobie kilka funkcji edukacyjnych i popularyzatorskich. Przede wszystkim wzbogaca wiedzę melomanów o znakomitej muzycznej familii, której poszczególni członkowie dali się poznać nie tylko jako wybitni instrumentaliści, kompozytorzy i pedagodzy o sławie wykraczającej daleko poza granice naszego kraju, ale także animatorzy i organizatorzy życia muzycznego w kilku polskich miastach, m.in. w Kaliszu, Wałbrzychu, Łodzi czy Warszawie.

Mówiąc o Rodzinie Wiłkomirskich musimy mieć w pamięci sześć osób: muzyka, od którego wszystko się zaczęło, czyli Alfreda Wiłkomirskiego oraz jego pięcioro dzieci, czyli Kazimierza, Michała, Marię, Józefa i Wandę, które - tworząc dwie muzyczne generacje – wzbogacały historię polskiej muzyki przez ponad sto lat.

Bohaterem niedzielnego koncertu dedykowanego Kazimierzowi Wiłkomirskiemu, wiolonczeliście, dyrygentowi, kompozytorowi i animatorowi życia muzycznego będzie kontrabasista Szymon Guzowski, któremu towarzyszył będzie pianista Piotr Żukowski. W programie koncertu Wariacje na temat „Nel cor piu non mi sento”, „Elegia D-Dur” oraz „Tarantella” Giovanniego Bottesiniego.

Zainicjowany przez Fundację cykl koncertów służy promocji młodych talentów, wybranych zarówno spośród muzyków profesjonalnych, jak i podopiecznych uczelni oraz szkół muzycznych. W niedzielę zagra zatem wiolonczelista Łukasz Dziedziak, student poznańskiej akademii muzycznej, a jego występ poprzedzą popisy uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a wejściówki można odebrać w szkole muzycznej w Turku, która mieści się przy ulicy Kościuszki 6.


W dniu 5 marca 2016 roku troje uczniów klasy fletu zaprezentowało się na XXIV Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych.


II Zimowe Warsztaty Dzieci Suzuki

W dniach 26 – 28 lutego 2016 roku odbył się w Uniejowie po raz drugi zjazd dzieci uczących się gry na instrumentach metodą suzuki. Podobnie jak w poprzednim roku przyjechały na warsztaty dzieci grające na skrzypcach, wiolonczeli i flecie. Przez dwa dni dzieci uczestniczyły w zajęciach grupowych takich jak zespół skrzypcowy, zespół wiolonczelowy oraz fletowy, folk, blues, taniec, rytmika, czytanie nut a Vista, kształcenie słuchu, plastyka. Fleciści dodatkowo mieli lekcje indywidualne z panem Przemkiem Marcyniakiem, flecistą, dyrygentem i wspaniałym pedagogiem. Czas ten był bardzo intensywny, pracowity, ale również wyjątkowo radosny. Zwieńczeniem ciężkiej pracy był koncert na Zamku Biskupów Gnieźnieńskich, gdzie każda z grup zaprezentowała materiał przygotowany przez te dwa dni. Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy połączyli siły i zagrali wspólnie utwór z repertuaru zespołu Vołosi Ruben, opracowany przez pana Pawła Kulczyckiego, oraz utwór Tomasza Gargóla, skomponowany specjalnie z nyślą o warsztatach Góralska Samba.


SUKCESY NASZYCH ABSOLWENTÓW

Z radością informujemy, że nasz absolwent z roku 2013, gitarzysta Michał Koszykowski został laureatem III nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Czesława Drożdżewicza w Krynicy-Zdroju. Konkurs był dwuetapowy i bardzo silnie obsadzony, tym większa więc radość z sukcesu. Należy dodać, że Michał kształci się obecnie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie, pod kierunkiem P. Andrzeja Majewskiego, który jest także nauczycielem naszej szkoły.Jesteśmy dumni z tak wspaniałych absolwentów i pedagogów.  Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

W dniu 18.02.2016 odbyła się audycja muzyczna klasy fortepianu Pani Aleksandry Światłowskiej i Pani Moniki Brzostowskiej.


14 Wielkopolski Turniej Muzyczny, Koło 12.02.2016r.

1.    OLIWIA BILIŃSKA z Państwowej Szkoły Muzycznej  w Kole
2.    MARTYNA PIOTROWSKA  z Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy
3.    PAULINA KOŁODZIEJCZAK z Państwowej Szkoły Muzycznej  w Kole
4.    OLGA ŁUSIEWICZ z Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy
5.    WIKTOR KOWALCZYK z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie
6.    ANTONI WOŹNIAK z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym
7.    MARTA WALENCIAK z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym
8.    HUBERT BOROWIAK z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym
9.    RADOMIŁ JANUS z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wągrowcu
10.    FELIKS KUCHARSKI z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym
11.    MIKOŁAJ KANTORSKI z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wągrowcu
12.    PATRYK GAWENDOWICZ z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym
13.    GABRIELA NOWAK z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wągrowcu
14.    ANTONINA KRESKOWIAK z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wągrowcu
15.    BARBARA MICHALIK z Katedralnej Szkoły Muzycznej I st. w Poznaniu
16.    ANNA SIELEWICZ z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wągrowcu
17.    JAKUB BARANOWSKI z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Turku nauczyciel K. Kmieciak

ZESPOŁY KAMERALNE

1.    KWINTET FLETOWY z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym 
2.    KWARTET KLARNETOWY z Państwowej Szkoły Muzycznej w Wągrowcu 
3.    KWARTET AKORDEONOWY z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Turku nauczyciel R. Darul   WYRÓZNIENIE
4.    KWARTET DĘTY BLASZANY z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym 
5.    KWARTET SAKSOFONOWY z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Turku nauczyciel Ł. CHMURA   III MIEJCE 

Nie przyznano pierwszego ani drugiego miejsca.

Oceny poziomu wykonawców dokonało Jury pod przewodnictwem prof. Antoniego Wierzbińskiego – wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.


 XII Sochaczewskie Spotkania Wiolonczelowe, 15.I.2016r.

Dnia 15 stycznia 2016r uczniowie Ignacy Jurek i Oliwia Dembińska z klasy Iwony Gorgol wzięli udział w „Sochaczewskich Spotkaniach Wiolonczelowych”. Lekcje które poprzedzone były występami uczestników prowadził wybitny pedagog i wiolonczelista prof. Andrzej Zieliński. Naszym uczniom akompaniowała pani Katarzyna Drzewiecka – Łużniak.


W dniu 26.11.2015 i 14.01.2016 odbyły się koncerty klasy fortepianu Pani Elżbiety Wojtaszewskiej i Pani Grażyny Radzimskiej.


Rodzinnie gramy polskie kolędy, 21.XII.2015r.

 


Koncert Kolęd Ośrodek Szkolno – wychowawczy i warsztat terapii zajęciowej.


Koncert uczniów klasy akordeonu Radosława Darula, 16.XII.2015r.

20151216 170129 2


W dniu 7.12.2015r odbyła się audycja muzyczna klasy fortepianu Pana Henryka Kranca.


Warsztaty skrzypcowe z mgr Anną Ceglińską z Akademii Muzycznej w Łodzi. 2.XII.2015r.


Warsztaty wiolonczelowe. 30.XI.215r.

30 listopada 2015 roku w naszej Szkole odbyły się warsztaty wiolonczelowe. Prowadził je znany olsztyński wiolonczelista i pedagog, nauczyciel Metody Suzuki mgr Paweł Panasiuk. W warsztatach uczestniczyli wszyscy wiolonczeliści z klasy pani Iwony Gorgol. Mieli oni możliwość zaprezentowania wybranego przez siebie utworu nad którym potem pracowali z panem Panasiukiem. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w wesołej i pełnej energii lekcji grupowej.


W dniu 27.11.2015 r uczniowie Zofia Gierłowska, Filip Frątczak oraz Wiktor Misiek z klasy akordeonu pana Radosława Darula i Pawła Siwińskiego brali udział w XXI Spotkaniach Słupeckich. Zosia Gierłowska otrzymała tytuł laureata a Filip Frątczak dostał wyróżnienie.


Wycieczka do fabryki fortepianów w Kaliszu

W dniu 24.11.2015r odbyła się wycieczka do fabryki fortepianów w Kaliszu. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie i nauczyciele klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. W Turku.


III miejsce na Wielkopolskim Konkursie Wiedzy O Życiu I Twórczości Henryka Mikołaja Góreckiego. Konin 16.XI.2015r.


RYSUNKI DO BAJKI MUZYCZNEJ "JAŚ I MAŁGOSIA"

Uczniowie klas 1-3 narysowali to  co najbardziej im się podobało  w wystawianej niedawno w naszej szkole bajce muzycznej "Jaś i Małgosia". Wszystkie prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na szkolnej wystawie .      

Pomysł i organizacja wystawy p.dyr.M.Janicka i p.E.Kmieciak


Wycieczka na koncert do Filharmonii Kaliskiej: 23.X.2015r.

Dnia 23 października 2015 uczniowie klasy wiolonczeli wraz z rodzicami pojechali na koncert do Filharmonii Kaliskiej. Młodzi melomani wysłuchali Koncertu wiolonczelowego Roberta Schumanna w wykonaniu Adama Woźniaka oraz Uwertury do opery Don Giovanni i Symfonii g-moll W.A. Mozarta pod batutą Adama Klocka. W przerwie koncertu uczniowie udali się na spotkanie z solistą, na którym każdy otrzymał autograf a na zakończenie wszyscy posłuchali dobrej rady na temat ćwiczenia na wiolonczeli. Organizatorem wycieczki była pani Iwona Gorgol.


Dnia 5.10.2015 w PSM Ist. w Turku odbyły się warsztaty klarnetowe prowadzone przez dr Roberta Stefańskiego – wykładowcy AM im. K.B. Bacewiczów w Łodzi. Udział brali uczniowie klasy klarnetu naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Konina.

 


Wizyta w Filharmonii: 09.X.2015r.

Dnia 9 października dzieci z klasa fletu p. Zuzanny Borowieckiej wraz z rodzicami, odwiedzili salę koncertową Filharmonii Kaliskiej. W piątkowy wieczór odbył się wyjątkowy koncert. Gościem filharmoników był  flecista pochodzący z Izraela Eyal Ein - Habar. Pierwszy flecista Israel Philharmonic Orchester, dyrygent oraz dyrektor wydziału instrumentów dętych w Buchmann - Metha School of Music przy Uniwersytecei w Tel Aviv.

Eyal Ein - Habar w pierwszej części koncertu oczarował słuchaczy pięknym dźwiękiem, muzykalnością oraz nieskazitelnym warsztatem fletowym wykonując utwór Ernesta Blocha Suite Modale oraz Koncert  fletowy d - moll Carla Philippa Emanuela Bacha. W drugiej części koncertu poprowadził orkiestrę jako dyrygent wykonując wraz z muzykami  VI Symfonię D - dur op. 60  Antonína Dvořáka.

 


Koncert z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki: 30.IX.2015r.


"Jaś i Małgosia" - bajka muzyczna: 28.IX.2105r.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016: 01.IX.2015r


 

 office365  bipCopyright © 2014 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego . Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.