mobiregface

Gminno - Parafialne Dożynki w Malanowie, 20.VIII. 2017r.


W dniu 21.06.2017 odbyło się uroczyste zakończenie absolwentów.


Koncert i zakończenie roku szkolnego 2016/2017r.


VIII koncert z cyklu "Jestem Młodym Artystą" z udziałem uczniów naszej szkoły, "Barbórka" 19.VI. 2017r.

plakat


Sukces absolwenta PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Turku - Michała Koszykowskiego.

Z przyjemnością informujemy, że nasz absolwent, Michał Koszykowski zajął II miejsce na jubileuszowym XX Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym, który odbył się w dniach 14-17.06.2017 roku w nadmorskim Trzęsaczu. Siedmioosobowe międzynarodowe jury przyznało w tej grupie wiekowej tytuł laureata tylko dwóm gitarzystom. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Na zdjęciu z panią profesor Aliną Gruszką z AM w Katowicach, tuż po koncercie laureatów, który odbył się kościele w Trzęsaczu.


Ślubowanie klas I


W dniu 26.05.2017 w Turkowskich przedszkolach odbyły się koncerty promujące naszą szkołe. Organizatorkami były p. Grażyna Radzimska i Elżbieta Wojtaszewska.


OD UCZNIA DO MISTRZA

W dniu 25 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbył się koncert klasy akordeonu pana Radosława Darula zatytułowany „ Od ucznia do mistrza”. Popis stanowił cześć występów uczniów klas I –III szkoły podstawowej przygotowanych z okazji Dnia Matki. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się uczniowie: Franciszek Walczak, Szymon Nowak. Jakub Muszyński, Filip Frątczak, Filip Dusza, Wiktoria Waliszek i Patrycja Wiśniewska. W roli mistrza zaprezentował się absolwent szkoły muzycznej klasy akordeonu pana Radosława Darula z 2002 roku pan Radosław Maciaszczyk obecnie nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5. Dodatkowo w związku z akcją informacyjno – rekrutacyjną szkoły muzycznej zebrani usłyszeli informacje dotyczące szkoły muzycznej, jej funkcjonowania oraz zasad rekrutacji uczniów do pierwszych klas. Koncert został bardzo ciepło przyjęty a wykonawcy byli nagradzani gromkimi brawami.


Popis wiolonczelistów, 24.V.2017r.


W środę 17 maja 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku PSM w Turku.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania szanownych gości przez panią Dyrektor Martę Janicką, następnie dokonano poświęcenia placówki oraz przecięcia wstęgi. W części oficjalnej pani Dyrektor wręczyła podziękowania za ogromną pomoc przy przeprowadzce nauczycielom i rodzicom. Swoimi solowymi występami uświetnili uroczystość uczniowie naszej szkoły a klasy rytmiczne zaprezentowały pokazy, które zostały przyjęte gromkimi brawami. Na zakończenie odbyło się zwiedzanie szkoły po którym goście zostali zaproszeni na poczęstunek.


IX Wielkanocny Koncert dla Osób Niepełnosprawnych, 17.05.2017 MDK w Turku.

Organizatorzy - Irina Olas, Henryk Kranc, Andrzej Fryt.
Wystapili: Kwartet trąbkowy, Mateusz Kucal (fortepian), Julia Litwin (saksofon), Filip Urbaniak i naucz Monika Brzostowska (duet fortepianowy), Maja Kucal (skrzypce), Paulina Grąbkowska (gitara klasyczna), Wiktoria Szymańska (fortepian), Amelia Czekała (saksofon), Nina Graczyk (fortepian), Kajatan Kubacki (gitara elektryczna), Radosław Kałużny (fortepian), Kwartet skrzypcowy.


Uczniowie Naszej Szkoły wraz z rodzicami, a także p. Dyrektor i inni nauczyciele przybyli na koncert 12.05.2017 do  Filharmonia Kaliska, w którym solistami byli muzycy tejże orkiestry  Tobiasz Michna  (kontrabas), Arkadiusz Hylewski (skrzypce) oraz nauczyciel naszej szkoły  Paweł Kulczycki. Solistom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, a dyrygował jej dyrektor Adam Klocek. Wykonano koncerty Bottesiniego, Brucha i Mozarta.

20170512 212529


10 maja 2017r. odbył się II Szkolny Konkurs "ZA KOTARĄ".

Przepełniony był dźwiękiem fortepianu i akordeonu.

Ideą Konkursu "ZA KOTARĄ" była innowacyjna w przypadku szkół muzycznych forma oceniania uczestników. Jury Konkursu oceniało wykonawców zza kotary, nie widząc ich, znając jedynie program jaki będą wykonywać uczestnicy. Była to druga edycja konkursu zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Turku.

Organizatorami konkursy były: Monika Brzostowska i Aleksandra Światłowska.

Poniżej prezentujemy wyniki Konkursu. Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Wyniki II Szkolnego Konkursu "Za kotarą"

 

Grupa I

I miejsce - Roksana Biernacka

II miejsce - Alicja Jesionek

III miejsce - Maria Gajewska

Wyróżnienia - Konrad Augustyniak, Julia Białas, Amelia Jaros, Natalia Kominiarczyk, Anna Kowalska, Weronika Majda, Wiktoria Szczapińska

 

Grupa II

I miejsce - Oliwia Majda

II miejsce - Weronika Nowotarska

III miejsce - Patrycja Wiśniewska

Wyróżnienia - Nina Graczyk, Aleksandra Kujawa, Marcel Linka, Jakub Świderski

 

Grupa III

I miejsce - Wiktoria Szymańska

II miejsce - Kinga Fijałkowska

III miejsce - Natalia Iciek

Wyróżnienie - Radosław Kałużny


szkoła muzyczna w turku plakat wielkanoc 2017


   Dnia 27 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty saksofonowe prowadzone przez Panią dr Alinę Mleczko, wykładowcę Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako solistka w klasycznym repertuarze na saksofon i orkiestrę symfoniczną koncertuje z najlepszymi polskimi orkiestrami m.in. Sinfonia Varsovia, z którą odbyła tournee po Niemczech. Wydała siedem solowych albumów. Dwa z nich nominowane były do nagrody fonograficznej Fryderyk.

   W warsztatach brali udział uczniowie naszej szkoły jak również uczniowie PSM I i II st. w Koninie oraz SM I st. w Uniejowie. Lekcje przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a uczestnicy prezentowali wysoki poziom wykonawczy, co podkreślała sama prowadząca.

     Na zakończenie spotkania wystąpił kwartet saksofonowy PSM I st. w Turku wykonując takie utwory jak; A. Piazzola – Liber Tango, H. Manci - Moon River, oraz J. Kosma - Autumn Leaves.


Wyniki "Szkolnego Konkursu Zespołów Instrumentalnych"

GRAND PRIX

- Kwartet saksofonowy (przyg. Łukasz Chmura)

-Kwartet akordeonowy (przyg. Radosław Darul)

II NAGRODA

- Trio fletowe (przyg. Katarzyna Drapińska)

III NAGRODA

-Zespół wiolonczelowy (przyg. Iwona Gorgol)

WYRÓŻNIENIA za dobry poziom wykonawczy:

-Trio fletowe (przyg. Katarzyna Drapińska)

-Duet klarnetowy (przyg. Mariusz Walkiewicz)

WYRÓŻNIENIA

-Duet puzonowo-saksofonowy (przyg. Paweł Ciesielski) "Za oryginalne połączenie instrumentów z dwóch rodzin"

-Trio trąbkowe (przyg. Piotr Kmieciak) "Za potrójny błysk trąbek"

-Zespół perkusyjny (przyg. Kamil Mazurek) "Za niebanalny dobór i wykorzystanie instrumentarium"

-Zespół skrzypcowy (przyg. Irina Olas) "Za Jezioro Łabędzie na Titanicu"


Dnia 22.04.2017 r. uczennica Weronika Nowotarska z III klasy fortepianu p. Elżbiety Wojtaszewskiej oraz uczennica Natalia Jurkiewicz z kl. III fortepianu p. Grażyny Radzimskiej wzięły udział w X Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym  ,,Za kotarą" dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w Lesznie.

Uczennica Weronika Nowotarska została laureatem w I grupie wiekowej. 

Serdecznie gratulujemy !!!


Wyjazd na koncert do Filharmonii Kaliskiej, 7.IV.2017r.

Uczniowie naszej szkoły a w głównej mierze wiolonczeliści, wzięli udział w wycieczce do Filharmonii Kaliskiej. Solistą koncertu był piętnastoletni wiolonczelista, laureat I nagrody Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego w Poznaniu Michał Balas.

20170407 202105


Dnia 12 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty skrzypcowe prowadzone przez mgr Konrada Dragana: "Nauczanie początkowe, problemy techniczne oraz właściwy dobór materiału dydaktycznego".
W warsztatach udział wzięli uczniowie z klas skrzypiec pani Iriny Olas oraz pana Pawła Kulczyckiego: Maja Giźniczak, Agnieszka Naglewska, Nadia Grzelak, Maja Kucal, Paweł Pajszczyk, Antonina Iglikowska, Helena Paszak, Michalina Rosiak, Eryka Olas, Anna Ziętek, Konstancja Giersz. Organizatorem warsztatów była pani Irina Olas.


VIII Łódzkie Spotkania Dzieci Suzuki w Porszewicach pod Łodzią, 2-3.IV.2017 r.

W warsztatach wiolonczelowych prowadzonych przez pana Pawła Panasiuka po raz kolejny wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Amelia Perlińska, Bartosz Dziamara, Ignacy Jurek.


Wyniki "Szkolnego konkursu czytania nut a'vista", 29.III.2017r.

Nagroda

  • Natalia Iciek – fortepian

Wyróżnienia

  • Igor Jasnowski - klarnet
  • Igor Kustosz - trąbka
  • Mikołaj Ryczyński - fortepian
  • Mikołaj Zieliński – saksofon


W 25 marca 2017 roku odbył się w PSM I i II stopnia im. I J Paderewskiego w Koninie kurs fletowy prowadzony przez flecistów z Warszawy, tworzących Kwartet Polski. Nasi uczniowie brali udział w lekcjach indywidualnych i orkiestrze fletowej. Obserwowali lekcje muzyki kameralnej uczniów PSM II stopnia z Konina. Mogli zobaczyć z bliska różne odmiany fletów od piccolo przez altowy, tenorowy i basowy flet. 

Wieczorem mieli przyjemność wysłuchania Kwartetu Polskiego podczas koncertu, który odbył się w Ratuszu.


Wycieczka absolwentów do Warszawy
Od wielu już lat tradycją naszej szkoły jest organizacja wycieczki dla absolwentów. Nie inaczej było i  w tym roku. 23 marca uczniowie ostatnich klas Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Turku uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie Stadionu Narodowego, spacer po Krakowskim Przedmieściu oraz udział w przedstawieniu operowym „Turek we Włoszech” G. Rossiniego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Program wycieczki bardzo przypadł jej uczestnikom do gustu, większość po raz pierwszy mogła zapoznać się z ogromną przestrzenią Stadionu i zobaczyć wszystkie miejsca, na co dzień niedostępne dla publiczności. Także przedstawienie operowe na wszystkich wywarło wielkie wrażenie, bo widownia, licząca prawie 1800 miejsc wypełniona była po brzegi a jakość wykonania stała na bardzo wysokim poziomie. Późno w nocy, ale w świetnych nastrojach wszyscy wrócili do domu. Organizatorami wycieczki byli nauczyciele akordeonu: p. Radosław Darul i p. Paweł Siwiński, a koszt wyjazdu, jak co roku, w większości pokryła Rada Rodziców. Dziękujemy!


Zwiedzanie nowej szkoły przez klasy I i III


Wycieczka  pierwszoklasistów do kaliskiego teatru na spektakl "Siostra i cień", 9.III.2017r.


Warsztaty skrzypcowe "I solo i tutti", Poznań 7.III.2017r.

W warsztatach udział wzięli uczniowie: Nadia Grzelak,Maja Kucal,Katarzyna Przysło,Weronika Badowska,Antonina Iglikowska,Helena Paszak,Oliwia Frątczak. 

Czynny udział w lekcji otwartej z Panią mgr Anną Rzymyszkiewicz z Warszawy wzięli Nadia Grzelak i Katarzyna Przysło.


W dniach 19-20 stycznia 2017r w Pile odbyły się Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas wiolonczeli. Nasza uczennica Adrianna Chrzęściewska z klasy pani Iwony Gorgol zdobyła wyróżnienie z wynikiem 23 punktów. Wyróżnienia otrzymali również nauczyciele Iwona Gorgol i Katarzyna Drzewiecka - Łużniak. Gratulujemy!


W dniu 24.01.2017 odbył się popis klasy fortepianu Pani Moniki Brzostowskiej.


W dniu 24.01.2017 odbył się koncert klasy fortepianu Pani Elżbiety Wojtaszewskiej i Grażyny Radzimskiej.


"Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku serdecznie zaprasza na Warsztaty Saksofonowe pod przewodnictwem dr Aliny Mleczko – UM im. Fryderyka Chopina Warszawa

Karta zgłoszenia uczestnika na Warsztaty Saksofonowe oraz zgoda rodzica na przetwarzanie danych osobowych dziecka w związku z uczestnictwem w Warsztatach znajdują się w zakładce: PLIKI DO POBRANIA ".

REGULAMIN

warszaty saksafonowe


nowy kontakt


Lekcje otwarte dla rodziców uczniów pani Iriny Olas, 13.I.2017 r.


Wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie, 12.I.2017 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniach 12 – 14 stycznia 2017 roku w Sochaczewie VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym uczeń z klasy wiolonczeli pani Iwony Gorgol, Ignacy Jurek zdobył wyróżnienie w II grupie wiekowej. Uczniowi akompaniowała pani Katarzyna Drzewiecka - Łużniak. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

zdj dyp male Ignaś dyp male

Plakat Choinka 1


prośba o pomoc


W dniu 18.12.2016 uczniowie Państwowej Szkoły muzycznej wystąpili z Big Bandem Miasta Turek na koncercie „Wspólne kolędowanie z Big Bandem”. Koncert odbył się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Turku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


W dniu 16.12.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Koncercie Kolęd. Koncerty odbyły się w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, w Sinturze oraz w Bibliotece Publicznej.


Na kilka dni przed najpiękniejszymi ze świąt - Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. 21 grudnia 2016 r, aula LO w Turku, godz. 17.00 

Zapraszamy do wspólnego kolędowania

20161218 101654 mini


Warsztaty dla Klasy fortepianu prowadzone przez dr hab. Macieja Pabicha w dniu 05.12.2016.

Tematem przewodnim warsztatów była kantylena. Pan Maciej Pabich przeprowadził dwanaście lekcji

z uczniami naszej Szkoły.


Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku Julia Grzelak, Franciszek Walczak, Zofia Gierłwoska, Michał Chojnacki oraz Zespół akordeonowy w składzie Wiktoria Waliszek, Maciej Biskup, Filip Dusza i Patrycja Wiśniewska w dniach 2-3 grudnia brali udział w XXII Słupeckich Spotkaniach Muzycznych. Julia Grzelak z klasy akordeonu Pana Pawła Siwińskiego została Laureatką, Franciszek Walczak oraz zespół akordeonowy z klasy akordeonu Pana Radosława Darula otrzymali wyróżnienie.


W dniu 08.11.2016 odbył się koncert klasy fortepianu Pani Elżbiety Wojtaszewskiej i Pani Grażyny Radzimskiej.
Uczniowie Pani Grażyny Radzimskiej


1. Weronika Majka kl. II
2. Amelia Jaros kl. II
3. Antonina Grzesiak kl. II
4. Mikołaj Ryczyński kl. V
5. Natalia Iciek kl. V
Uczniowie Pani Elżbiety Wojtaszewskiej
1. Baszkowska Kinga kl. I
2. Włodarczyk Maciej kl. I
3. Majewska Nadia kl. I
4. Gajewska Maria kl. I
5. Białas Julia kl. I
6. Wieczorek Kinga kl. I


 V Meeting Fletowy, Katowice 3-5.XI.16 r.

W dniach 3 – 5 listopada chętni uczniowie z klasy fletu wybrali się do Katowic na V Meeting Fletowy. Była to międzynarodowa konferencja fletowa. Gabrysia Szymczak miła lekcję mistrzowską z flecistą Opery Krakowskiej i profesorem wykładającym na Akademii Muzycznej w Krakowie Wiesławem Suruło. Uczniowie brali udział w orkiestrze fletowej prowadzonej przez irlandzkiego flecisty Gareth’a NcLernon’a. Mieli również okazję, zaprezentować pracę orkiestrową na wieczornym, sobotnim koncercie poprzedzając sam występ McLernona.

Przez trzy dni mieliśmy okazję obserwować pracę wspaniałych mistrzów fletu takich jak: Furugh Karimi – Djafar – Zadeh,Agaty Igras, Gareth’a McLernon’a, Wiesława Suruło. Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów prowadzonych przez Wernera Tomasiego, Łukasza Zimnika i Wiesława Suruło, do tago każdy wieczór był uświetniony koncertem muzyki fletowej.

Były to wspaniałe trzy dni z fletem w roli głównej, które uwrażliwiły nasze zmysły i otworzyły umysły na nowe techniki nauczania.


Pierwsze dyktando na zajęciach kształcenia słuchu w klasie I cyklu sześcioletniego – krótka prezentacja dla rodziców.

FullSizeR 1


Warsztaty klarnetowe, Konin 11.X.16 r.

W dniu  11.10. 2016 zostliśmy zaproszeni do zaprzyjaźnionej z nami PSM I i II st w Koninie na warsztaty klarnetowe, których prowadzącym był wybitny klarnecista młodego pokolenia, wykładowca AM we Wrocławiu, absolwent Konserwatorium w Paryżu i USA, czynny solistycznie i kameralnie muzyk instrumentalista, dyrygent, właściciel firmy fonograficznej wydającej płyty z instrumentalną muzyką klasyczną - JJB, ambasador marki Yamaha w Polsce -  Jan Jakub Bokun. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Katarzyna Perlińska, Igor Jasnowski oraz Adam Kolenda z klasy klarnetu p.Mariusza Walkiewicza.


 Dnia 28 września 2016 roku uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej Ist. im. Witolda Lutosławskiego w Turku wystąpili na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w nowo powstającej ciepłowni firmy „GETECK”. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez gospodarzy i gości z Niemiec. Cieszymy się, że Szkoła jest dobrze odbierana w środowisku lokalnym.


Koncert z okazji Tygodnia Języków Obcych, Turek 24.IX.2016 r.

W dniu 24 września 2016 roku uczniowie  naszej szkoły mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności na deskach sceny, która powstała na boisku I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku, z okazji Tygodnia Języków Obcych.

Michalina Rosiak oraz Michał Chojnacki zaprezentowali się w repertuarze solowym. Nie zabrakło również muzyki kameralnej. Wystąpił kwartet saksofonowy, kwartet akordeonowy. Na zakończenie szkolnego koncertu wystąpił Zespół Muzyki Ludowej składający się z dzieci i młodzieży grającej na skrzypcach, flecie i wiolonczeli.

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

 office365  bipCopyright © 2014 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego . Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.