mobiregface

Zdjęcia z konkursu na gorąco wymyślonego wspólnie z klasą I c.6 na najładniejszy znak muzyczny lub instrument ułożony z kamieni, szyszek, patyków. Najmłodsza uczestniczka Hania Łajdecka ułożyła dla pani Kmieciak serce z literką „E”. Wszyscy otrzymali drobne nagrody i świetnie się przy tym bawili a przy okazji powtórzyli kaligrafię z kształcenia słuchu.


Kameralne Lato w Żychlinie, 15 czerwca 2018r.


Popołudnie z fletem 

Dnia 30 maja odbył się w naszej szkole koncert pt. „ Popołudnie z fletem”. Publiczność wysłuchała repertuaru tegorocznych dyplomantek PSM I i II st. Im. I. J. Paderewskiego w Koninie. Weronika Wieczorkiewicz oraz Joanna Czarny przy akompaniamencie mgr Aleksandry Nowak-Zakrzewskiej zaprezentowały muzykę z okresu baroku i romantyzmu z francuskiej szkoły fletu. Po koncercie uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami przeprowadzili krótki wywiad z solistkami na różne tematy, za od marki fletu na jakich grały, codzienną pracę, ćwiczenia z instrumentem, po plany na przyszłość.

To miłe popołudnie zawdzięczamy dobrej współpracy obu szkół oraz perfekcyjnemu przygotowaniu uczennic przez Panią Ewę Majewską, która jest wieloletnim pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie.


W dniu 25.05.2018 odbyła się wycieczka absolwentów. Uczniowie zwiedzali palmiarnie oraz byli na przedstawieniu „Romeo i Julia” s. Prokofiewa w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Popis uczniów klasy wiolonczeli
23 maja 2018r. godz. 17.00


Wycieczka wiolonczelistów

W dniach od 28 do 30 kwietnia 2018r. na zaproszenie pana Pawła Panasiuka ze Szkoły Muzycznej w Dywitach odbyła się wycieczka uczniów klasy wiolonczeli do Olsztyna. Nasi wiolonczeliści wspólnie z uczniami pana Panasiuka zagrali 3 koncerty w Gietrzwałdzie, Olsztynku i Olsztynie. Oprócz intensywnej pracy był też czas na wyście na koncert do Filharmonii Olsztyńskiej, na pizzę oraz wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Młodzi wiolonczeliści wrócili z nowymi doświadczeniami oraz pełni zapału do pracy.


Koncert ,,Uczeń i Mistrz”
14 maja 2018r. godz. 17.00

1. Orkiestra – Happy Marching
2.Duet akordeonowy: Patrycja Wiśniewska, Radosław Darul
- ,,Fińska Polka”
3. Trio fortepianowe: Weronika Majda, Natalia Jurkiewicz, Grażyna Radzimska
– Marta Mier Agent 003
4. Duet perkusyjny: Alicja Grabowska, Kamil Mazurek
– E. Freytag Single strokin
5. Duet fletowy: Gabriela Szymczak, Zuzanna Borowiecka
– Scott Joplin ,,Entertainer”
6. Trio: Bartosz Dziamara, Iwona Gorgol, Katarzyna Drzewiecka –Łużniak
– G.F. Haendel ,, Bourree”
7. Duet trąbkowy: K. Lament, P. Kmieciak
– M. Gomółka ,, Nieście chwałę mocarze”
8. Duet fortepianowy: Barbara Maleta, Grzegorz Deruba
– M. Hertel ,,Kartka z albumu”
9. Trio klarnetowe: Igor Jasnowski, Katarzyna Perlińska, Mariusz Walkiewicz
- ,,Polka dziadek”
10. Duet skrzypcowy: Zofia Olszewska, Paweł Kulczycki
– J.S. Bach - Menuet
11. Duet fortepianowy: Agata Grzelak, Elżbieta Wojtaszewska
– W.A. Mozart ,,Wiosna’’
12. Duet gitarowy: Tomasz Rajczyk, Andrzej Majewski
– T. Stachak ,,Banjo blues”
13. Duet skrzypcowy: Helena Paszak, Irina Olas
– Gavotte
14. Duet puzonowy: Hubert Wrochna, Paweł Ciesielski
– Devils Waltz
15. Kwartet saksofonowy&Łukasz Chmura: A. Raszewska, J. Jałkiewicz,
M. Zieliński, K. Kucharski
- ,,Yakety Sax” 


Sukces naszych wiolonczelistów!

Z przyjemnością informujemy o podwójnym sukcesie naszych uczniów z klasy wiolonczeli Iwony Gorgol. 21 kwietnia na „X Regionalnych Spotkaniach Młodego Wiolonczelisty” w Zduńskiej Woli Oliwia Kałużna zajęła I miejsce. W tym samym czasie w Warszawie na IV Ogólnopolskim Konkursie „Miniatura Wiolonczelowa” I miejsce z wyróżnieniem otrzymał Ignacy Jurek. Uczniom akompaniowali pan Grzegorz Deruba i pani Katarzyna Drzewiecka - Łużniak

Gratulujemy!


Uroczystość pasowania na ucznia

            Tradycyjnie, jak co roku wiosną, tak i w minioną środę, 18 kwietnia, w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Turku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych oraz ceremonia pasowania na ucznia. Uroczystość ta jest organizowana dopiero po kilku miesiącach nauki, ponieważ jej podtytuł brzmi: „Mój pierwszy koncert” i dopiero pod koniec roku szkolnego pierwszaki osiągają taki poziom gry na instrumencie, żeby móc zaprezentować publiczności drobny utwór. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Marta Janicka, która powitała bardzo licznie zgromadzoną publiczność. Następnie młodsze dzieci (klasa I cyklu sześcioletniego) przedstawiły krótki pokaz zajęć rytmiki, a starsza grupa (klasa I cyklu czteroletniego) wykonała wspólnie przygotowaną piosenkę. Po tych pokazach każdy pierwszoklasista musiał się przedstawić oraz zapowiedzieć utwór, który za chwilę wykona. Publiczność nagradzała występy gromkimi oklaskami. Po muzycznych prezentacjach przyszedł czas na uroczyste ślubowanie – pierwszoklasiści powtarzali czytany przez panią dyrektor tekst, chwilę później odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Każdy pierwszak otrzymał dyplom przyjęcia do grona uczniów oraz pamiątkowy kubek z logo szkoły. Uczniowie opuszczali salę kameralną dumni, że stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej szkoły muzycznej. Stroną organizacyjną uroczystości zajęły się p. Elżbieta Kmieciak i p. Marta Janicka


KONKURS ZA KOTARĄ

Dnia 16. Kwietnia 2018 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Turku odbyła się III edycja konkursu Za Kotarą. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy skrzypiec, wiolonczeli, instrumentów dętych drewnianych i blaszanych oraz perkusji. Ogółem wystąpiło dziewiętnaścioro uczniów w trzech grupach.

Grupa I to uczniowie klasy 1 cyklu IV, oraz uczniowie klasy 1,2, cyklu VI

Grupa II to uczniowie klasy 2,3 cyklu IV oraz uczniowie klasy 3,4 cyklu VI

Grupa III to uczniowie klasy 4 cyklu IV oraz uczniowie klasy 5,6 cyklu VI

Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności w utworze dowolnym wykonanym z pamięci.

Jury w składzie: dyrektor Marta Janicka, p. Grażyna Radzimska, p. Piotr Kmieciak przyznało Dyplomy Laureata oraz Dyplomy Wyróżnienia w każdej grupie.

Grupa I: Wyróżnienie otrzymali Maria Szewczyńska z klasy fletu Zuzanny Borowieckiej, Maciej Biskup z klasy puzonu Pawła Ciesielskiego.

Dyplom Laureata otrzymały Paula Kłosińska z klasy saksofonu Łukasza Chmury, Oliwia Kałużna z klasy wiolonczeli Iwony Gorgol.

Grupa II: Wyróżnienie otrzymali Zofia Olszewska z klasy skrzypiec Pawła Kulczyckiego, Adam Kolenda z klasy klarnetu Mariusza Walkiewicza, Antonina Iglikowska z klasy skrzypiec Iriny Olas.

Dyplom Laureata otrzymali Ignacy Jurek z klasy wiolonczeli Iwony Gorgol, Hubert Wrochna z klasy puzonu Pawła CIesielskiego.

Grupa III: Wyróżnienie otrzymała Gabriela Szymczak z klasy fletu Zuzanny Borowieckiej.

Dyplom Laureata otrzymały Agnieszka Raszewska ,Joanna Jałkiewicz z klasy saksofonu Łukasza Chmury

Gratulujemy i do zobaczenia za rok.


W piątek 16 marca 2018 r. odbyła się integracyjna  wycieczka pierwszoklasistów cyklu 6l. do kaliskiego teatru na spektakl „O dziewczynce która podeptała  chleb". 


Wiolonczeliści na IV Zimowych Warsztatach Suzuki w Uniejowie, 2 - 4.02.2018r.


VIII Międzyszkolny Konkurs Małego Skrzypka w Lesznie, 5.II.2018r

Uczestnicy konkursu z klasy pani Iriny Olas - Nadia Grzelak z kl. II  c. VI , która otrzymała Dyplom Pochwaływ I grupie oraz  Helena Paszakz kl. IV  c. VI . Uczennicom akompaniowała pani Aleksandra Światłowska. Gratulujemy.

 


Koncert w naszej szkole uczestników Konkursu Małego Skrzypka, 29.I.2018r.

 


Koncert z okazji wywiadówki semestralnej, 7.II. 2018r.

 


KONCERT KLASY FORTEPIANU
p. E. Wojtaszweskiej, G. Radzimskiej  01.02.2018 r.


1. Zofia Zawada kl. I c.6 – L. Bas Poleczka
2. Agata Grzelak kl. I c. 6 – Ch. Graupner Bouree
3. Daria Sałop kl. III c. 6 – D. Steibelt Sonatina C – dur op. 33 cz. I
4. Julia Białas kl. II c. 6 – C. Gurlitt Sonatina C – dur op. 214 nr 2 cz. I
5. Weronika Nowotarska kl. IV c.6 – J. S. Bach Preludium d – moll
6. Adela Adamczyk kl. V c. 6 – B. Dwarionas Walc
7. Julita Ograbek kl. V c. 6 – M. Renijo Nocturne
8. – Wiktoria Pyzik kl. VI c. 6 – F. Chopin Preludium e-moll
9. Kaja Pietrzak kl. I – L. Bas Polka, Ja jak Ty
10. Antonina Grzesiak kl. III – I. Koroniewska Deszczyk
11. Oliwia Majda kl. IV F. Nowowiejski Valse lente
12. Amelia Ulańska kl. IV S. Majkapar – Walc
13. Julia Kujawa kl. V – M. Renijo Nocturn
14. Amanda Dzikowska kl. IV – W. Kazanecki Dom
15. Natalia Iciek kl. VI – J. Garścia Kamienna lampa w herbacianym ogrodzie
16. Mikołaj ryczyński kl. VI – M. K. Ogiński Polonez ,, Pożegnanie Ojczyzny’’


plakat


W dniu 20.01.2018 w Naszej szkole odbyła się audycja klasy klarnetu p. Mariusza Walkiewicza i klasy saksofonu p. Łukasza Chmury. Uczniowie zaprezentowali zróżnicowany program uwzględniający utwory epoki klasycyzmu i romantyzmu a kończąc na utworach rozrywkowych. Prezentacjom uczniów przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność. Akompaniatorzy p. Katarzyna Drzewiecka – Łużniak oraz p. Aleksandra Światłowska.


26.01.2018r w PSM w Koninie odbył się 16 Wielkopolski Turniej Muzyczny organizowany przez CKiS. Wśród  45 uczestników znalazł sie uczeń naszej szkoły Hubert Wrochna grający na puzonie. Konkurs podzielony został na trzy kategorie: zespoły kameralne, instrumenty dęte drewniane oraz instrumenty dęte blaszane i w tej ostatniej kategorii nasz uczeń zajął II miejsce. Gratulujemy.

 wielkopolski turniej muzyczny


18 stycznia 2018 roku odbył  się  koncert klasy akordeonu Radosława Darula

20180118 172731 mini


Kolędowanie ze społecznością miasta Turek w Stowarzyszeniu "Przystań" 16.12.2017r. oraz Koncert Świąteczny na Placu Wojska Polskiego 17.12.2017r. 


Zosia Werbińska i Gabrysia Szymczak 16 grudnia razem ze swoją nauczycielką fletu – Katarzyną Drapińską uczestniczyły w warsztatach fletowych zorganizowanych przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. I.J.Paderewskiego w Koninie oraz Konińskie Towarzystwo Muzyczne. Zajęcia poprowadzili fleciści: Łukasz Długosz oraz Agata Kielar-Długosz. Zwieńczeniem kursu był wieczorny koncert Zespołu kameralnego w składzie: Łukasz Długosz – flet, Agata Kielar-Długosz – flet, Marek Toporowski – klawesyn, Zespół ten przeniósł słuchaczy w świat muzyki barokowej.


20171215 073507 2 


W dniu 4 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Adam Kolenda z klasy klarnetu p. Mariusza Walkiewicza oraz Martyna Milczarek z klasy saksofonu p. Łukasza Chmury wzięli udział w VIII Regionalnych Muzycznych Prezentacjach Najmłodszych Klarnecistów i Saksofonistów im. Marii Iwony Boczarskiej w Zgierzu. Z radością informujemy że zostali oni nagrodzeni  spośród grupy uczestników otrzymując dyplomy za wyróżniające się prezentację. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz pedagogom.


W dniu 30.11.2017 uczennice Julia Grzelak oraz Zofia Gierłowska z klasy akordeonu p. Pawła Siwińskiego brały udział w XXIII Słupeckich Spotkaniach Muzycznych. Julia Grzelak została laureatką.


Wyniki

„Szkolnego konkursu czytania nut a’vista”

11 grudnia 2017r

Nagrody:

Jałkiewicz Joanna – saksofon

Hirsz Julia – fortepian

Wyróżnienia:

Kucharski Kacper – saksofon

Raszewska Agnieszka – saksofon

Kaźmierczak Filip - trąbka

Maleta Barbara - fortepian


Koncert Mikołajkowy uczniów klasy wiolonczeli, 6. XII. 2017r.


Z dumą informujemy, że nasza uczennica AdriannaChrzęściewskaz klasy wiolonczeli Iwony Gorgol  została zaproszona w formie nagrody do Lusławickiej Orkiestry Talentów złożonej z najbardziej uzdolnionych młodych instrumentalistów - najwyżej ocenionych uczestników przesłuchań makroregionalnych dla szkół muzycznych I stopnia. Projekt ten jest realizacją podstawowej misji Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Penderckiego, polegającej na wspieraniu muzycznych talentów i stwarzaniu im możliwie najlepszych warunków do rozwoju. Czas trwania każdej edycji LOT obejmuje dwa lata szkolne i jest dla jej uczestników całkowicie bezpłatny. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

  


W dniu 19 października 2017 odbył się koncert z udziałem uczniów  PSM I st. W Turku z okazji obchodzonego niedawno  Dnia Edukacji Narodowej  dla nauczycieli emerytów z ZNP w Turku .

W koncercie udział wzięli :

 Mateusz Kucal z klasy fortepianu p. Henryka Kranca

Zofia Gierłowska z klasy akordeonu p. Pawła Siwińskiego

Amelia Czekała i Martyna Mielczarek z klasy saksofonu p. Łukasza Chmury

Anna Białczak z klasy fletu p. Katarzyny Drapińskiej

Tomasz Rajczyk z klasy gitary p. Andrzeja Majewskiego

Adam Kolenda z klasy klarnetu p. Mariusza Walkiewicza

Konrad Augustyniak z klasy akordeonu p. Radosława Darula

Koncert poprowadziła p. Monika Brzostowska 

 


W dniu 18 października 2017 r uczennice naszej szkoły , Agnieszka Raszewska oraz Joanna Jałkiewicz z klasy saksofonu p. Łukasza Chmury wzięły udział w XV Ogólnopolskich Warsztatach Klarnetowo- Saksofonowych odbywających się w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy -Trzecińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość pracy pod okiem znakomitych wykładowców zarówno z Polski jak i z zagranicy  min.:

Jerome Laran – Konserwatorium Muzyczne w Paryżu

Patrick Meighan  - Florida State University College of Music

Dariusz Stefan Samól – Uniwersytet Sztuki w Szczecinie

Bartłomiej Duś – Akademia Muzyczna w Katowicach                   

Ryszard Żołędziowski – Akademia Muzyczna we Wrocławiu  

 


Koncert uczniów w Kościele Parafialnym w Psarach w ramach XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Twórczość Św. Jana Pawła II”, 18.X.2017r.

W ramach współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Przykonie nasi uczniowie swoim występem uświetnili konkurs recytatorski.

 

  1. Julia Wieliczko z kl. akordeonu p. Radosława Darula: „Pognała wołki”

  2. Igor Jasnowski z kl. klarnetu p. M. Walkiewicza: H. Wars – „Miłość ci wszystko wybaczy”

  3. Adam Trzmielewski z kl. saksofonu p. Łukasza Chmury: Tango „La cumparsita”; akomp. Aleksandra Światłowska

  4. Zespół wiolonczelowy prowadzony przez p. Iwonę Gorgol:

  • S. Suzuki - Allegro
  • Piosenka francuska
  • M. A. Charpentier – Te Deum


W dniu 28.09.2017 uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej Ist. w Turku wystąpili na uroczystości 50 lecia Energa S.A. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Warsztaty skrzypcowe, 11.X.2017r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich  uczniów i rodziców na warsztaty skrzypcowe, które odbędą się w naszej szkole w najbliższą środę (11.X.17r.) o godzinie 14.30 w sali kameralnej. Warsztaty i lekcje otwarte poprowadzi Celina Kotz -  laureatka 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Na zakończenie warsztatów o godz. 17.00 wysłuchamy recitalu w wykonaniu Celiny Kotz oraz akordeonisty Łukasza Brzeziny.  

muzyczna1

 

 muzyczna2


W dniu 04.09.2017 o godz. 17:00 odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018


 

 office365  bipCopyright © 2014 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego . Wszelkie prawa zastrzeżone.

   Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.